Każda firma potrzebuje pieniędzy

Nie ma chyba na świecie firmy i to niezależnie od sektora jej działalności i jej wielkości, która do swego funkcjonowania nie potrzebowałaby pieniędzy. Nie ma też takiej, której nie przydałyby się dodatkowy zastrzyk gotówki.

Nie ma chyba na świecie firmy i to niezależnie od sektora jej działalności i jej wielkości, która do swego funkcjonowania nie potrzebowałaby pieniędzy

Autor zdjęcia: Sebastiaan ter Burg

Aby bowiem móc utrzymać się na rynku, potrzebny jest stały dopływ gotówki. Pieniądze potrzebne są na opłaty za media, pensje dla pracowników i co najważniejsze – na rozwój firmy. Żyjemy, bowiem w takich czasach, że gdy firma się nie rozwija, najprawdopodobniej w niedługim czasie wypadnie z rynku, zepchnięta przez swoją konkurencję.

Nawet w przypadku najbardziej dochodowych firm, zdarzają się sytuacje, w których firmie brakuje pieniędzy. Przecież wcale nie tak rzadko zdarza się, że firma mająca zlecenia staje na granicy bankructwa. Traci, bowiem płynność finansową, a bez niej nie jest w stanie się utrzymać i realizować kolejnych zleceń. W takich momentach, konieczne staje się poszukiwanie finansowania z zewnątrz.

Gdzie szukać pieniędzy?

Możliwości na pozyskanie środków jest obecnie bardzo dużo. Można wystąpić do banku o udzielenie pożyczki lub kredytu, można również szukać innych alternatyw. Na pewno warte rozważenia są dotacje dla firm (więcej na stronie: http://www.strategor.pl/). Zwłaszcza, w przypadku, gdy firma zamierza inwestować w swój rozwój.